Digital Accounting

Potřebujete zdigitalizovat vaše finanční oddělení? Provedu vás celým procesem. Výsledkem bude automatizovaný real time reporting.

Jak posotupujeme ve změně digitální transformace na účetním oddělení?

  • Prvním krokem je zbavit se papíru a získat podklady v elektronické podobě, ideálně datový formát nebo pdf. Každý účetní doklad vznikl v účetním software, tedy elektronicky a tak s ním chceme i pracovat.
  • Jakmile máte doklady v elektronické podobě, soustředíme se na elektronické workflow a automatizovaný vstup do účetnictví pomocí importů, integrací, zapojením AI, robotů apod. Díky automatizovanému vstupu získáte výsledky v účetnictví realtime.
  • Nastavení účetní metodiky. Pro účely maximálního využití účetního výstupu, resp. finančního reportingu, musíme znát potřebu decision makerů a managementu. Jedná se zpravidla účetní osnovu, zakázky/střediska/produkty, konsolidovaný pohled na holding a rychlost zaúčtování.

Výsledek je

  • automatizovaný real time reporting nebo datová transformace, aby majitelé a management firem dělal okamžitá rozhodnutí a nečekal, až účetní vše zaúčtuje a podá DPH - více ve službě externí CFO.

Kdy to bude hotové a kolik času to zabere: Digitální transformace účetnictví se naceňuje individuálně, zpravidla se jedná o 1-3 měsíce s měsíční časovou dotací kolem 40h plus čas účetních a náklady na technologie. Návratnost zde bývá kolem 6-12 měsíců v závislosti na velikosti účtárny a dodržování stanovených postupů.

Najměte si mě

Pojďte se se mnou proletět

Konzultace do 1 hodiny zdarma